chrbat-bolest-kľakačka chrbat-bolest-kľakačka chrbat-bolest-kľakačka chrbat-bolest-kľakačka chrbat-bolest-kľakačka

  

  

  

  

  

  

  

ÚVOD             POPIS             FOTKY             CENY             KONTAKT             ODPORÚČAME            

  

  

ubytovanieDuchonka

Rekreačné stredisko Duchonka

Duchonka leží 16 km severozápadne od okresného mesta Topoľčany, v nadmorskej výške 275 m, na úpätí pohoria Považský Inovec, v katastrálnom území obce Prašice. Nachádza sa zároveň 4 km od obce Podhradie so zvyškami zrúcanín hradu z 13.storočia. Na Duchonke sa nachádza lovecký kaštieľ z roku 1930, ktorý dnes slúži ako rekreačné a školiace stredisko MV SR. Vybudovaná vodná nádrž ponúka širokú paletu využitia. Pri priehrade sa nachádza prírodný amfiteáter, neďaleko recepcie je disco plocha. Pre športovcov je k dispozícii tenis, stolný tenis, volejbalové a golfové ihriská, športový rybolov, požičovňa člnov a vodných bicyklov. Okolité lesy ponúkajú možnosti pre letnú turistiku a cylkoturistiku. 

Vybavenie chaty NK

Chata Nk prešla úplnou rekonštrukciou, má vybudovanú novú kúpelňu aj kuchyňu, ktorá je plne vybavená: chladnička, mikrovlnka,elektrický varič,várna konvica.Pre prípad nepriaznivého počasia je na chate televízor. Chata je zariadená novým masívnym nábytkom. Na prízemí sa nachádza vstupná hala, kuchyňa,kúpeľňa a izba so 4 lôžkami. Na podkroví sú dve izby, jedna 3-lôžková, druhá 4-lôžková.Každá izba na poschodí má svoj balkón. Kúrenie je zabezpečené krbovými kachľami. Aj keď je nadmorská výška Duchonky len 275 m/m v ojedinelých prípadoch v zimnom období potrebujete snehové reťaze.

Celoslovensky známou, hlavne medzi mládežou je letný dvojdňový festival Orange Music Summer Duchonka.  Celé leto je na Duchonke bohatý nočný život preplnený diskotékami a zábavami. Iba 2 km od Duchonky je obec Podhradie s Topoľčianskym hradom.  Novo vybudovaný náučný chodník, ktorý sa začína na konečnej autobusov SAD,poskytuje vyznačené turistické chodníky a cyklotrasy z Duchonky do blízkeho okolia. Jednou z nich je aj potok Železnica alebo prírodnú rezerváciu Kulháň  ,kde umelé chovné rybníky sú plné pstruhov, ktoré je možné si vyloviť a gurmánsky pripraviť v miestnej reštaurácii .
Info-duchonka
Chata NK na Facebook-u

Za 10 rokov sme chatu prenajali stovkám spokojných rodín, prac. kolektívov, priateľov, spolužiakov. Každoročne na našu chatu chodia zamestnanci bánk, závodav, a malých firiem. To svedčí, že chata NK je tá správna voľba pre Vás.